هزینه طرح دار و مشبک سازی پوسته بیرونی نمای ساختمان در معماری معاصر

با کاهش هزینه های تولید با استفاده از سری کاری و صنعتی سازی تولید محصولات مختلف استفاده از این گونه مصالح در پوسته بیرونی نمای ساختمان را نیز مقرون به صرفه نمود.
در آغاز قرن بیست و یکم، با تغییر قابل توجهی در تکنیک‌ها، فناوری‌ها، عملکردها، متریال و سایر جنبه‌های مرتبط پدید آمد.
روند جدید را می توان تا حدی به عنوان یک جهش معماری با کمک صنعت ماشین آلات برش کاری و خم کاری در ورق های طرح دار و مشبک تلقی کرد؛ زیرا در ارتباط با ظهور فناوری دیجیتال ظاهر شده است دلیل اصلی با استفاده از ابزارهای تکنولوژیک در تفسیر معاصر مدل های سنتی، با تکیه بر مصالح، فرم و ویژگی های دیگر پیشرفت های قرن معاصر است.
مفاهیم معاصر معماری پوسته بیرونی ساختمان ها منعکس کننده پیچیدگی موضوعاتی است که نه تنها بر طراحی محیطی متمرکز شده است، جایی که ظاهر بیرونی یک ساختمان شناخته شده است، بلکه بر روابط بین محیط های داخلی و خارجی نیز تاثیر دارد.
بر این اساس، ارتباط بین روند معاصر و راه‌حل‌های سنتی این پتانسیل را دارد که در مورد پیشرفت‌های آینده در طراحی پوسته بیرونی ساختمان با نمای مشبک و طرح دار، از نظر ظاهر، عملکرد و ارتباط آن با بافت محلی تجدیدنظر کند

هزینه طرح دار و مشبک سازی پوسته بیرونی نمای ساختمان در معماری معاصر

مقایسه‌ی مفهومی طرح دار کردن و مشبک کاری گذشته و حال

معماری یک عمل پیچیده است که از سنت‌های مختلفی مانند سبک‌ها، صنایع دستی و تکنیک‌های ساخت و ساز استفاده می‌کند، بنابراین مهم است که آن‌ها را به صورت یکپارچه ترکیب نکنیم، تا در زمینه‌های مختلف به انجام برسند.
سنت های بسیار متمایز در هر محیط یا جامعه شهری با عوامل اجتماعی و فرهنگی حاکم بر آن جامعه همراه است، زیرا سنت محصول روابط متقابل شکل طبیعی و ساختار اجتماعی-فرهنگی است.
در حالی که در سال‌های اخیر، فناوری‌ها و روندهای جدید ساختمانی برای نشان دادن چالش‌های جدید پدیدار شده‌اند .
این فناوری‌ها باعث می‌شوند که جهان درگیر مهم‌ترین دوره نوآوری فناوری و بازسازی جهانی شود
در فرآیند توسعه فناوری در معماری، عملکرد در کنار ارزیابی شرایط فرهنگی و اجتماعی اطراف، نقش غالب را ایفا می کند .
در جایی که مدرن کردن سنت ها از طریق مکتب راسیونالیسم قرن بیستم، انتزاع یا توجیه تناسب آن با روندهای فعلی، روشی رایج برای باقی ماندن در قرن معاصر تلقی می شود.

مقایسه‌ی مفهومی طرح دار کردن و مشبک کاری گذشته و حال
از این نظر، مدرن بودن بهترین راه برای سنتی بودن است، زیرا مدرن کردن بهترین وسیله برای حفظ سنت است.
شايد جايگزين سنتي كه در قديم مطرح مي‌شد، شايسته آن باشد كه يك ديدگاه نظري مبتني بر اين باور باشد كه مسائل امروزي را نمي‌توان از چارچوب زمان يا مكان جدا كرد. همانطور که پرداختن به مسائل امروز و آینده ذاتا مستلزم شناخت اصالت و ارتباط با زمان حال است .
روندهای مختلف معاصر در معماری چالش های بزرگی برای پیوند بین گذشته و حال دارند. یکی از تفاوت‌های عمده بین ساختمان‌های مدرن و سنتی، ظاهر و چیدمان پنجره‌ها و بازشوها است
جایی که این موضوع تعدادی از روندهای معماری معاصر را به همراه دارد که بر تغییر ظاهر و عملکرد پوسته بیرونی ساختمان تمرکز دارند. چالش پیوندهای دوره‌ای را می‌توان در روند معاصر پوسته های طرح دار ساختمان‌ها به‌عنوان یکی از گرایش‌های اخیر معماری تشخیص داد، در حالی که سؤال این است: آیا می‌توان تلاش‌های پیوند را موفقیت‌آمیز دانست؟ یا راه حل خاصی دارد که به صورت محلی منتشر شود؟
برخی از معماران در تلاش هستند تا مدل‌های طرح دار و مشبک سنتی را در روند معاصر، مانند تفسیر مشربیه، رقم بزنند. بر این اساس، یک مقایسه مفهومی کل نگر بین روند معاصر مشبک کاری و طرح دار کردن و طرح های مشبک سنتی برجسته می‌شود؛ تا تغییرات عمده در فلسفه مشبک کاری و طرح دار کردن را مشخص کند.

قیمت نهایی طرح دار کردن و مشبک کاری پوسته نمای بیرونی با ورق فلزی لیزری و اکسپندد متال
تغییرات پیش رونده مثبت را می توان در آینده تقویت کرد و با توجه به نیازهای زیست محیطی، اجتماعی-اقتصادی و اجتماعی-فرهنگی مردم می توان از تغییرات منفی به منظور حفظ روند پایدار با حفظ هماهنگی ساختمان با بافت محلی آن جلوگیری کرد.
اطلاعات مستند مربوط به مدل‌های سنتی مشبک و طرح دار مانند مشربیه، تخت‌بوش، جان پناه‌های مشبک سقف، گنبدهای دارای حفر های پر و خالی یا سقف‌های مشبک و طرح دار و سایر الگو های پر و خالی برای مقایسه در نظر گرفته می‌شوند.

قیمت نهایی طرح دار کردن و مشبک کاری پوسته نمای بیرونی با ورق فلزی لیزری و اکسپندد متال

امروزه ورق های فلزی طرح دار و مشبک که با دستگاه های لیزرکات و ماشین های اکسپندد سازی تولید می شوند ؛ دست معماران را برای استفاده از انواع طرح ها و الگوهای سنتی باز گذشته است و نتیجتا قیمت تمام شده چنین نمای دو پوسته ای را همراه با همه مزیت های عملکردی و اقلیمی آن تا حد بسیار مناسبی کاهش داده است.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.

تماس با ما